wiadomości wiadomości z roku 2014
« powrót

Kathrein rewolucjonizuje bezprzewodową komunikację w budynkach

20 luty 2014
System K-BOW jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury telefonii komórkowej, poprawiającym jakość i dostępność usług bezprzewodowej transmisji danych w budynkach oraz środowiskach mieszanych wewnętrznych/zewnętrznych. K-BOW obsługuje wielu operatorów, pracuje w różnych  zakresach częstotliwości i technologiach oraz wykorzystuje elastyczność przepustowości komunikacji ruchomej do dynamicznego dostosowania zmiennego zapotrzebowania na transmisję danych. W ten sposób operatorzy uzyskują możliwość dostosowania własnych sieci wewnątrzbudynkowych do wymagań klientów i mogą szybko reagować na zmiany zachowań użytkowników.

Zdalne dostosowywanie do wymagań na przepustowość
W związku z tym, że w K-BOW zmiany pokrycia i przepustowości sieci mogą być wykonywane zdalnie, bez fizycznych zmian w istniejących instalacjach, rozwiązanie Kathrein Micro C-RAN znacząco redukuje koszt i oszczędza czas operatorów sieci. Możliwości takiej nie ma w statycznych systemach instalacji wewnątrzbudynkowych, których modyfikacje i rozbudowy są bardzo drogie.

K-BOW agreguje ruch sieciowy z centralną platformą RAN i wysyła różne kombinacje sygnałów do indywidualnych jednostek radiowych RU (Radio Unit). Urządzenia są zdalnie sterowane przy pomocy systemu nadzoru sieci, dzięki czemu przepustowość w dowolnym obszarze budynku może być łatwo zwiększona lub zmniejszona. W budynkach, w których może być wdrożona technologia MIMO LTE, pozwala to na tworzenie samoorganizujących się sieci (SONs - Self-Organising Networks), które zapewnią użytkownikom końcowym wskaźniki transmisji równe tym uzyskiwanym na zewnątrz budynków.

Znacząco niższe wydatki na energię
Jedną z innowacyjnych cech K-BOW jest potencjał oszczędzania energii. Sygnał z indywidualnych zakresów częstotliwości może być włączany, lub wyłączany w zależności od potrzeb każdej z małych komórek. Operatorzy sieci mogą np. włączyć sygnał 1800 MHz w ciągu nocy, zapewniając pokrycie w budynku, jednocześnie wyłączając inne wzmacniacze. Funkcja ta pozwala na redukcję kosztów energii całego systemu nawet do 50%.
 
K-BOW oferuje innowacyjne, przyszłościowe rozwiązanie dla wyzwań komunikacji ruchomej wewnątrz budynków. System zostanie zaprezentowany podczas targów MWC w Barcelonie. Komercyjnie będzie dostępny na początku roku 2015. 
 
 
Linki:

« powrót
do góry ▲
Certyfikaty ISO
KATHREIN Poland ©2008
strona główna  |  o firmie  |  produkty  |  katalogi  |  wiadomości  |  kontakt  |  mapa serwisu