Produkty Systemy antenowe Anteny stacji bazowych Wiadomości
« powrót

Wpływ środowiska na anteny stacji bazowych

27 październik 2009
„Wpływ środowiska na anteny telefonii komórkowej zostanie określony przez Kathrein na podstawie długoterminowego programu badawczego” – mówi Ernst Lautner z Departamentu Marketingu Technicznego Systemów Komunikacji Ruchomej w Kathrein Rosenheim. „Badania są niezbędnym elementem prac na nowymi rozwiązaniami, zarówno obszarze zagadnień mechanicznych jak i elektrycznych. Tutaj również obowiązuje zasada: ‘Jakość wyznacza kierunek’”.

W głównej siedzibie firmy, w Rosenheim oraz w Kathrein-Indochina w Bangkoku, znajdują się stanowiska pomiarowe pozwalające na długoterminowe obserwacje urządzeń. „Ustalamy jaki wpływ mają warunki klimatyczne Europy i Azji na nasze produkty. Badamy również wpływ wilgotności, temperatury oraz promieniowania słonecznego.”

Inny poligon testowy to maszt norweskiego operatora znajdujący się na wybrzeżu w Gegend, okolica Stavanger. Anteny tam zainstalowane pracują już ponad 5 lat. Jesienią 2009 wrócą one do Rosenheim i zostaną poddane kompleksowym analizom.
W dwóch kolejnych norweskich stanowiskach testowych w Tanager i w Varagaug badany jest wpływ wilgotności i zasolenia na główne parametry anten.

Rosenheim, Werk I

Stanowisko pomiarowe w Rosenheim, Werke I

 

KATHREIN-Indochina w Bangkoku 

Stanowisko pomiarowe w KATHREIN-Indochina w Bangkoku

 

Norwegia - Gegend okolica Stavanger

Norwegia - Gegend okolica Stavanger

 

Tananger/Norwegia

 Tananger/Norwegia

 

Standort Varahaug/Norwegia

Standort Varahaug/Norwegia

 

« powrót
do góry ▲
Certyfikaty ISO
KATHREIN Poland ©2008
strona główna  |  o firmie  |  produkty  |  katalogi  |  wiadomości  |  kontakt  |  mapa serwisu